Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

eBOK woda

eBOK podatki

Imieniny: Ferdynanda, Jana i Feliksa
wtorek, 30 Maj 2023

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna w Świeszynie

Biblioteka Publiczna w Świeszynie istnieje od 1949 roku. Mieści się w lokalu nr 36 (przy drodze wojewódzkiej nr 167). Dyrektorem Biblioteki jest Marek Brzostko.

Czytelników obsługują bibliotekarki – Natalia Borys oraz Alicja Juchniewicz.

Biblioteka oferuje czytelnikom szeroki wybór literatury pięknej dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży (w tym nowości wydawnicze), literaturę niebeletrystyczną (m.in. biografie i reportaże) oraz audiobooki. Ponadto użytkownicy mogą korzystać z trzech stanowisk komputerowych z dostępem do internetu oraz ze stanowiska z dostępem do Academici – darmowej wypożyczalni zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. 
Biblioteka organizuje lekcje biblioteczne, zajęcia edukacyjne, konkursy, spotkania autorskie oraz imprezy kulturalne o zasięgu lokalnym. Funkcjonuje w strukturze ośrodka kultury – Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno. Prowadzi elektroniczną rejestrację wypożyczeń i zwrotów materiałów bibliotecznych za pośrednictwem systemu bibliotecznego Mak+.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – nieczynna
Wtorek-piątek 12:00-19:00
Sobota 10:00-15:00

Adres strony internetowej: https://ck.swieszyno.pl/

Profil w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/ckswieszyno/

Katalog zbiorów online: https://szukamksiążki.pl/SkNewWeb/astart/173

 

Filia w Niedalinie

Filię Biblioteczną w Niedalinie otwarto dnia 1 stycznia 2011 roku. Znajduje się ona w jednym z sołectw gminy Świeszyno pod adresem Niedalino 29A.

Czytelników obsługuje bibliotekarka – Alicja Juchniewicz.

Biblioteka oferuje czytelnikom dostęp do literatury pięknej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym lektur szkolnych oraz w niewielkim zakresie literatury niebeletrystycznej. Organizuje również zajęcia kreatywne dla dzieci i młodzieży.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, piątek 11:00-18:00

 niedalino
niedalino