Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Henryka, Jerzego i Arnolda
środa, 19 luty 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VII Festyn Parafialny

 Już po raz siódmy Grupa Entuzjastów działająca przy Parafii pw. NNMP w Świeszynie, pod kierownictwem Danuty Polechońskiej, zorganizowała Festyn Parafialny. Dzięki zaangażowaniu wielu sponsorów oraz ludzi dobrej woli udało się zorganizować imprezę, której dochody przeznaczone są na potrzeby kościoła.

Parafiada, bo tak potocznie nazywa się Festyn Parafialny, jest wyjątkowym i zarazem jedynym takim wydarzeniem w naszej gminie.

Od kilku lat organizatorom przyświecał jeden bardzo wyjątkowy i szlachetny cel. Zbiórka środków finansowych na remont i rewitalizację kościelnej wieży. I właśnie w tym roku, podczas VII Festynu Parafialnego, parafianie oraz mieszkańcy gminy mogli zwiedzać i podziwiać zakończoną już inwestycję. Przed wejściem na plac, na którym odbywała się impreza, można było zobaczyć wystawę fotograficzną, do której dokumentację fotograficzną przygotowali Tomasz Pławczyk oraz Henryk Łądkowski, natomiast za przygotowanie wystawy odpowiedzialny był Krzysztof Kuszczak. Cel został osiągnięty!!

Również tego roku dzięki wolontaryjnej pracy można było spróbować pysznego, domowego ciasta, skwierczących kiełbasek i karkówki z grilla oraz pierogów ruskich i pierogów z kaszą gryczaną, które cieszyły się ogromną popularnością i sprzedały się w nakładzie około 3 000 sztuk. Tę prawdziwą ucztę kulinarną wspomagały artystycznie nasze zespoły śpiewacze: Jarzębiny, Jagody, Cecylianki, Chór Kamerton 3 oraz zespół Kuciaki. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych mieszkańców i uczestników Parafiady. Prócz dmuchanych zamków, stoiska z zabawkami, stoiska z biżuterią, watą cukrową oraz popcornem, można było także zwiedzać wóz strażacki pod okiem strażaków OSP Świeszyno, którzy czuwali również nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

W loterii fantowej odbywającej się podczas tegorocznej Parafiady sprzedano ponad 500 losów… i warto było wziąć w niej udział. O tym przekonała się młodziutka mieszkanka Strzekęcina – Iza Turczynowicz, która wygrała ufundowaną przez Wójt Gminy Świeszyno Panią Ewę Korczak – rower górski.

Na koniec imprezy, co stało się już tradycją, zostały wypuszczone balony z helem dla podkreślenia ulotności i kruchości chwil, ale także ich wyjątkowości.

Warto przypomnieć, że cała inwestycja opiewała na kwotę 508 859,94 zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 wynosiło 323 295,00 zł.

p

pp

p

p

p

p

p

p