Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Daniela, Julii i Andrzeja
niedziela, 21 lipiec 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

V Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

            Już po raz 5 w naszej gminie został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs zorganizowany został przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Start” w Konikowie, Samorządy Uczniowskie Szkół Podstawowych w Konikowie i w Świeszynie, Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka oraz Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świeszyno Ewy Korczak oraz proboszcza parafii w Świeszynie ks. Dawida Fuławki.

            Piąta edycja konkursu zaowocowała aż szesnastoma, pięknymi pracami wykonanymi różnymi technikami. Były szopki wykonane z wypalanej gliny, z gipsu, z kartonu czy z klocków lego. Pomysłowość wykonawców zaskakiwała. Jednak najważniejsze było to, że szopki wykonywane były w grupach. W przygotowanie tych pięknych prac udział wzięły całe rodziny, dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicach wiejskich czy społeczność uczniowska z poszczególnych szkół.   

W kościele pw. NMP w Świeszynie w Święto Trzech Króli, zebrała się komisja konkursowa w składzie: Sekretarz Gminy Świeszyno Irena Czenko w zastępstwie Ewy Korczak Wójta Gminy Świeszyno, Dorota Nitka – Dyrektor SP w Konikowie, Joanna Remplewicz – Dyrektor SP w Świeszynie, Henryk Łądkowski – przedstawiciel MCK e-Eureka oraz Zdzisława Czarnecka – emerytowana nauczycielka plastyki.  Po mszy zostały ogłoszone wyniki V konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2018 r.:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Świeszynie

II miejsce Nikola Dolińska

III miejsce Szkoła Podstawowa w Dunowie

Wyróżnienia otrzymywali:

Szkoła Podstawowa w Konikowie, świetlica w Niedalinie, Przedszkole Gminne w Świeszynie, Rodzina Sobczyk oraz rodzina Krzek.

Za udział serdecznie dziękujemy: Julii Anarowicz, Szkole Podstawowej w Konikowie – grupie uczniów z Mierzymia, rodzinie Państwa Kucharskich, Lebioda, Bogacz, Dziemianko, Gajewskich, Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim oraz Szkole Podstawowej w Dunowie - klasie VII.

Natomiast nagrodę publicznosći otrzymała szopka wykonana przez dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy w Niedalinie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim rodzinom, za przygotowanie konkursu przez organizatorów oraz za hojność sponsorów dzięki, którym zostały ufundowane nagrody.

Wśród naszych darczyńców należy wymienić: Krzysztofa Cąkałę, Waldemara Anarowicza, Pawła Czopika, Żanetę Szymańską, Marzenę Klim, Adriannę Angelard, Adama Kołodziejczyka, Jana Becla, Lecha Pęk, Henryka Sobczyka, Roberta Czajkowskiego, Justynę Hamułka, Michała Wiecha oraz firmę Deba sp. z o.o z Koszalina.

Dziękujemy wszystkim osobom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

szopka

szopka

szopka

szopka

szopka

szopka