Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Dominiki, Dominika i Jana
wtorek, 04 Sierpień 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Urządzenia jak marzenia

wszyscy

„Urządzenia jak marzenia” - pod takim hasłem Koło Gospodyń Wiejskich „Marysieńki” ze Świeszyna w sobotę na placu przy SP w Świeszynie, zachęcały mieszkańców Gminy Świeszyno do wzięcia udziału w prezentacji sprzętu kuchennego, który został zakupiony w ramach projektu pn. "Rewitalizacja Szansą na Aktywną Integrację".  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W trakcie wydarzenia członkinie KGW „Marysieńki” prezentowały nowe urządzenia częstując przybyłych gości, wśród których nie zabrakło Wójta Gminy Świeszyno Ewy Korczak, Zastępcy Wójta Izabelli Karlińskiej-Ćwięki, Skarbnika Gminy Bożeny Hok, Dyrektora MCK e-Eureka BP w Świeszynie Marka Brzostko, członkiń KGW z Niedalina, Konikowa oraz Giezkowa, ale również mieszkańców gminy, przepysznymi smakołykami, które przygotowane zostały przy pomocy nowego sprzętu.

Podczas trwania kulinarnego wydarzenia, odbywały się różne konkursy, w których uczestniczyły przedstawicielki KGW z terenu gminy. Nad całością czuwała Monika Piotrowska, która dbała o oprawę muzyczną i podkręcała jakże gorącą atmosferę tego przepięknego, sobotniego popołudnia. Atrakcji nie brakowało również dla miłośników strzelectwa. Dzięki Andrzejowi Michalskiemu, przeprowadzone zostały zawody strzeleckie, które dostarczyły wiele emocji. Najcelniejszym okiem wykazał się Artur Dudzik, który zajął I miejsce, za nim uplasował się Kacper Bogacz, który zajął II miejsce, z kolei ostatnie miejsce na podium przypadło dla Stanisława Bartulewicza.

W imieniu KGW „Marysieńki” pragniemy serdecznie podziękować lokalnemu animatorowi KARR Andrzejowi Łysiakowi za ogromne wsparcie, dobre słowo oraz pomoc w realizacji tego projektu. Stowarzyszeniu RONIN dzięki któremu koło pozyskało sprzęt na swoją działalność, między innymi: parasole, stoły z ławkami, przepiękny i niezwykle funkcjonalny sprzęt kuchenny! Wszystkie te rzeczy są niezbędne do działania i rozwijania się Koła Gospodyń Wiejskich „Marysieńki”. Dziękujemy MCK e-Eureka BP w Świeszynie za wsparcie w organizacji imprezy, Monice Piotrowskiej za oprawę artystyczną oraz KGW „Radwainki” z Niedalina, KGW Konikowo oraz KGW Giezkowo za wspaniałe, pełne uśmiechu i aktywne uczestnictwo w imprezie. Nie można nie wspomnieć o druhach OSP Świeszyno, dzięki którym wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Dzięki realizacji tego projektu KGW „Marysieńki” będzie mogło być jeszcze bardziej aktywne w życiu naszej lokalnej społeczności.

urzadzenia

urzadzenia

urzadzenia

urzadzenia

urzadzenia

urzadzeniaurzadzeniaurzadzeniaurzadzeniaurzadzeniaurzadzenia

urzadzenia