Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Brunona, Jana i Andrzeja
niedziela, 12 lipiec 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej

Dnia 5 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. kpt. pil. Sylwestra Bartosika w Zegrzu Pomorskim odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Pani Beata Banaś-Dziobek, Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Korus, rodzice uczniów klasy pierwszej, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się sumiennie od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i założyli tradycyjne birety. 

Na początku Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Korus skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali przed wszystkimi krótki program artystyczny. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły.

W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak 
w obecności Dyrektora Szkoły Pani Małgorzaty Korus, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim.  Na zakończenie przedszkolaki zaprezentowały piosenkę "Idzie jesień", za którą zdobyły I miejsce w VI Festiwalu Piosenki Jesiennej.  
Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców,  pamiątkowy dyplom oraz spotkanie w klasach z wychowawcą, zaproszonymi gośćmi
i rodzicami.

 Pasowanie Pierwszoklasistów