Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Daniela, Julii i Andrzeja
niedziela, 21 lipiec 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Rok 2018 rokiem sukcesów GKS Wicher Mierzym

mecz

Ubiegły rok to bardzo udany dla klubu czas zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Kończąc w czerwcu 2018 r. sezon ligowy 2017/2018 na drugim miejscu w tabeli, jasnym się stało, że w kolejnych rozgrywkach Wicher będzie jednym z głównych faworytów do awansu.

Zanim jednak przystąpiliśmy do bieżącego sezonu, nasz obiekt stał się jeszcze bardziej funkcjonalny. Dzięki funduszom Gminy Świeszyno zakupione i zamontowane zostały piłkochwyty za jedną z bramek oraz ławki dla kibiców wzdłuż boiska. W następnej kolejności z funduszu sołeckiego Sołectwa Mierzym dokończona została budowa nowego budynku szatni dla zawodników.

W sierpniu zorganizowany został już tradycyjnie turniej upamiętniający naszego wieloletniego Prezesa, śp. Herberta Lubke. Formułę turnieju rozszerzyliśmy o mecz z byłymi zawodnikami klubu. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję gościć wielu zawodników, którzy na przestrzeni kilkudziesięciu lat reprezentowali klubowe barwy. Specjalnie na tę okazję udało się również pierwszy raz w historii przygotować klubowe gadżety, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Przystępując do sezonu 2018/2019 byliśmy zdeterminowani, aby w czwartym roku po reaktywacji klubu włączyć się na poważnie do walki o awans. Nikt z nasz się jednak nie spodziewał, że wyniki będą tak rewelacyjne. Rundę jesienną zakończyliśmy z 10 zwycięstwami w 11 meczach. Zdobyliśmy 30 punktów na 33 możliwe, mając 9 punktów przewagi nad kolejnym zespołem. Ponadto strzeliliśmy zdecydowanie najwięcej goli (54) oraz najmniej straciliśmy (10). Obecnie zaczynamy przygotowania i już w kwietniu ruszy runda rewanżowa, którą rozpoczniemy z pozycji lidera. Spodziewamy się bardzo trudnych meczów, jednak mocno wierzymy, że sezon 2018/2019 zakończy się dla nas upragnionym awansem.

Podsumowując miniony rok należy uznać go za niezwykle udany dla naszego klubu. Cieszy nas fakt, że przy bardzo dobrej współpracy z Gminą Świeszyno, Sołectwem Mierzym oraz dzięki naszym partnerom – Opony „DA-KAM” Daniel Lange oraz firmie „EKOSAN” Sp. z o.o. klub GKS Wicher Mierzym systematycznie się rozwija.

mecze

mecze

mecze

 

Opracował: Marek Brzostko