Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Filipa, Lody i Marka
czwartek, 22 Październik 2020

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

GKS Szakale Świeszyno pracowicie jak zawsze

GKS Szakale Świeszyno

Wakacje z reguły kojarzą się z beztroskim czasem i długimi dniami bez obowiązków. Okres letni był jednak dla naszych Szakali bardzo pracowity i już od samego początku lata opiekunowie klubu intensywnie organizowali czas swoim podopiecznym. Na przełomie czerwca i lipca oraz w sierpniu zorganizowane zostały dwa turnusy obozów sportowych, które odbyły się w Darłowie. Program obozu mocno koncentrował się na aktywności fizycznej, treningach, sparingach, ale również na regeneracji i poznawaniu atrakcji turystycznych regionu. Oba turnusy cieszyły się ogromną ilością chętnych.

Pomiędzy obozami odbywało się towarzyskie granie z miedzy innymi z AP Bałtyk 2011 Koszalin, czy drużyną Gwardii Koszalin 2011. Bardzo istotnym wydarzeniem w kalendarzu GKL Szakale Świeszyno okazał się być  inauguracyjny turniej w ramach rozgrywek dzieci Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie „Pierwsza piłka” w kategorii Żak U8 - grupa 9 i 10, którego organizatorem był GKS Szakale Świeszyno i który odbył się  5 września 2020 r. na boisku GLKS Wicher Mierzym.

W zawodach rozgrywanych na 4 boiskach rywalizowało 10 zespołów (5 z grupy 9 i 5 z grupy 10): Olimpia Bobolice, Szakale Świeszyno I i II, Zryw Kretomino I i II, AP Bałtyk Koszalin III i IV, Victoria Sianów I i II oraz Bajgiel Będzino. Nie dojechał zespół AP Mielno I i II oraz SKS Wybrzeże Biesiekierz.

Zgodnie z regulaminem w rozgrywkach „Pierwsza Piłka” nie jest prowadzona punktacja, a liczy się udział i dobra zabawa.

 Wakacje minęły szybko, rozpoczął się nowy rok szkolny, nieco różniący się od poprzednich, ale podopieczni GKS Szakale Świeszyno nie zwalniają tempa. W sobotę 12 września na orliku w Świeszynie najstarsza grupa zagrała sparing z rówieśnikami z Brazilian Soccer Schools, korzystając z ostatnich chwil pełnych letnich promieni słońca przed powrotem na treningi w hali sportowej, na które serdecznie zapraszamy.

szakale

szakale

szakale

szakale