Oficjalna strona Facebook Gminy Świeszyno

Imieniny: Łucji, Witolda i Doroty
wtorek, 25 czerwiec 2019

BIP

Herb Świeszyno

  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Biec, by pomóc - 2018

Już po raz ósmy 29 września br. obyły się Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy „Biec, by pomóc - 2018”. Gospodarzem VIII edycji zawodów była Gmina Biesiekierz, która gościła zawodników na terenie Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Nosowie.

Do zawodów przystąpiło dziesięć drużyn ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego: OSP Będzino, OSP Biesiekierz, OSP Bobolice, OSP Wyszewo, OSP Żydowo, OSP Polanów, OSP Sianów, OSP Świeszyno, OSP Niedalino, OSP Strzekęcino. Drużyny zmierzyły się w tej edycji z siedmioma zainscenizowanymi zdarzeniami przygotowanymi przez organizatorów oraz z testem wiedzy teoretycznej. Na każde zadanie drużyna miała 10 min. 

Największą trudność drużyną sprawiło zadanie odnalezienia poszkodowanego, który znajdował się w leśnej chacie. Drużyny otrzymywały od sędziego współrzędne i na podstawie posiadanych aplikacji miały odnaleźć poszkodowanego i udzielić pierwszej pomocy. To zadanie ukończyły tylko trzy drużyny, w tym OSP Świeszyno – GRATULACJE.

Po podsumowaniu punktów przewodniczący komisji sędziowskiej dh Michał Pelc podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom zawodów, a przede wszystkim drużynom OSP podkreślając, że co roku poziom wiedzy teoretycznej jak i praktycznej drużyn jest większy, a zadania coraz bardziej skomplikowane.

Przed ogłoszeniem punktacji końcowej zawodów, dh Michał Pelc wyróżnił  dh Sylwestra Skowrońskiego z OSP w Świeszynie jako najlepszego dowódcę drużyny.

Punktacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce OSP Będzino pkt. 89

II miejsce  OSP Świeszyno pkt. 86

III miejsce OSP Niedalino pkt. 85

IV miejsce OSP Strzekęcino pkt. 78

V miejsce OSP Sianów pkt. 76

VI miejsce OSP Bobolice pkt. 74

VII miejsce OSP Wyszewo pkt. 72

VIII miejsce OSP Biesiekierz pkt. 71

IX miejsce OSP Żydowo pkt. 53

X miejsce OSP Polanów pkt. 52

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach, a w szczególności OSP Świeszyno OSP Niedalino i OSP Strzekęcino.

Kolejna edycja Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy „Biec, by pomóc - 2019” odbędzie się na terenie drużyny zwycięskiej czyli Gminy Będzino.

biecbiecbiec